Rapšach-Londonka 22-24.4.2022 pohledem člena ZBK MSK Libora Skýpaly a objektivem fotografky Kateřina Filákové.

Známe mnoho různých významných dnů v kalendáři, které každý rok pravidelně slavíme a Mezinárodní den záchranných psů rozhodně patří mezi ně. Každoročně připadá právě na 28. dubna a oslavuje záchranářské psy, s nimi i jejich psovody a všechny ostatní, kteří se na jejich výcviku podílejí. V dnešní zrychlené a občas nepřehledné době jsou právě takoví pracanti pro společnost potřební. Proto i členové Záchranné brigády kynologů Moravskoslezského kraje spolu s psovody Barking Dogs tento svátek vyrazili oslavit jak jinak než tréninkem. Tentokrát jsme využili možnost víkendového pobytu na Londonce v Rapšachu.

Všichni jsme se těšili a ani páteční provoz a množství kilometrů na skvělé náladě neubral. V pátek jsme stihli odpolední a podvečerní cvičení v sutinách. V sobotu jsme se rozdělili do skupin a prostřídali se v podstatě na všech trenažerech. Slaměné balíky, pneumatiky a palety byly ve zdolávání oříškem nejen pro psy. Po poledni naši kluci využili stojících sil na krmivo a připravili pro nás slaňování. Večerní trénink byl už víceméně výklusový. Nedělní dopoledne ještě sutina, sbalit, uklidit a odpoledne zase na cestě. Bylo až úsměvné, jak psi v autě odpadají únavou.

Tréninky byly zaměřené na spodní úkryty a hlavně na úkryty bezkontaktní. Také jsme upevňovali délku značení a fixaci psa na figuranta. V každém případě jsme se každý se svým psem posunuli zase o kousek dál, víme nač se více zaměřit, v čem psovi pomoct anebo jak mu to nekazit. Učíme se všichni a pořád ….

Děkujeme všem zúčastněným za skvělý víkend a k tomu Mezinárodnímu dni záchranných psů přejeme všem kolem záchranařiny hodně zdraví a spoustu záchranářských úspěchů. Libor Juřík, Ondřej Vidlička, Karoli Hanáková, David Krejčiřík, Andrea Andrísek Wlochová, Hanka Janovská, Radmila Dofková Zuzana Hrubešová.

Vloženo: 05.05.2022

Hlavní partneři