O víkendu 29.4-1.5.2022 se konal praktický závod tříčlenných družstev pod taktovkou Kynologické záchranné jednotky ČR. Členy našeho družstva ZBK MSK byla Pája Wlochová a Gree Ostraryka “Gree”, Andrea Wlochová a Atlantis Mystery of Silesia “Hippi”, David Krejčiřík a Carino Altája “Prďák. Byl to pro nás všechny první závod na jehož startu jsme se postavili vedle mnohem zkušenějších a atestovaných týmu. My si dali za úkol užít si tento závod a nasbírat nové zkušenosti. Obojí se nám myslím povedlo splnit na 100 %.

V pátek po příjezdu probíhalo losování, kde jsme si vylosovali číslo 6 se začátkem v 10:15. Poté následovala volná zábava a pokec s přáteli.

V sobotu nás čekal pochod s GPS ve velmi členitém, ale krásném terénu, na kterém jsme měli 7 stanovišť - 2x hledání na plochách, prohledání vojenských bunkrů, slaňování skály, první pomoc pro psa, první pomoc pro člověka, hledání v jeskyni a jejím okolí. Na každém stanovišti jsme dostali souřadnice dalšího stanoviště. Mezi prvním a druhým stanovištěm nás ještě čekal přesun na čtyřkolkách cca 1 km. Celkem jsme za tento pochod nachodili 18 km a v terénu jsme strávili 8 hodin.

V noci ze soboty na neděli nás čekala noční pátrací akce, kdy nikdo nevěděl v kolik hodin nás povolají. SMS přišla před druhou hodinou ráno, kde bylo uvedeno, že máme být nejpozději 2:15 na daných souřadnicích. Vyfasovali jsme papírové mapy s vyznačeným terénem, který máme prohledat a šlo se hledat. Dále jsme dostali instrukci, aby bylo cele družstvo nejpozději 4:15 na místě srazu.

V neděli dopoledne nás čekalo ještě hledání v sutinách a dobrovolný běh/pochod na 4 km, kde se hledaly kešky, kterého už jsme se nezúčastnili.

Byl to velmi náročný víkend a ještě náročnější závod, při kterém jsme si lehce sáhli na své dno, ale bojovali jsme do úplného konce. I přes to, že jsme skončili na posledním 9. místě, tak jsme nebyli ani trochu zklamaní, protože to za ten zážitek a načerpání nových zkušeností stálo za to. Víme na čem máme v trénincích zapracovat a to nás žene dál.

Moc děkuji svému týmu za spolupráci, vzájemnou podporu a zážitek. Bylo to boží a pokud bude další možnost jdu do toho s vámi znovu! Taky děkujeme celé KZJ ČR za uspořádání závodu, výborný bufet a těšíme se na příště!

Vloženo: 05.05.2022

Hlavní partneři