Když sutina pálí do tlapek a v lese je neskutečný hic, tak je nejlepší jít k vodě…a do vody. Neděle 24.7.2022 byla pro naši brigádu ve znamení záchranných prací ve vodě spolu s Vodní záchranná služba ČČK Slezská Harta, pobočný spolek. Dopoledne jsme strávili na základně VZS, kde nám jejich členové představili svoji práci, seznámili nás s povinnostmi při službě vodního záchranáře, s jejich výbavou a v neposlední řadě jsme se dozvěděli spoustu zajímavosti o vodním díle Slezská Harta.

A pak se šlo do vody…Jelikož většina zúčastněných psů se s vodní záchranařinou teprve seznamují, tak si vyzkoušeli nastupování a vystupování ze člunu, jízdu na člunu, aportování a plavání za člunem. Bylo vidět jak každý pes (a nejen pes) je hrdý na to, že se prohání v červeném člunu VSZ po hladině Slezské Harty. Někteří by zachraňovali každé šplouchnutí… Láďa a Hanka předvedli, že nejsou jen skvělí vodní záchranáři, ale i výborní výcvikáři, protože pod jejich vedením jsme se v házení házečky tonoucímu každým hodem zlepšovali, ono trefit cíl tím pytlíkem není vůbec nic jednoduchého. Ještě záchrana tonoucího, přitažení serfaře, nošení záchranné pomůcky do vody a mezi tím spousta zábavy ve vodě.

Za celou brigádu chci poděkovat za skvělý den Láďovi a Hance, kteří se nám věnovali a celé Vodní záchranná služba ČČK Slezská Harta, pobočný spolek za umožnění společného tréninku.

Vloženo: 28.07.2022

Hlavní partneři ZBK MSK