Aktuality

Slavíme 50 let !!!

Slavíme 50 let !!!

Přesně 8.zaří v roce 1972 p. Olda Dvorok založil II. Československou brigádu, ze které později vznikla Záchranná brigáda kynologů Moravskoslezského kraje. Proto chceme poděkovat všem členům, ať už bývalým či současným, za práci v brigádě a její reprezentaci, popřát jim hodně zdraví, elánu a úspěchů nejenom v záchranné kynologii.

Vloženo: 08.09.2022
Sutinový výběrový trénink s HZS ČR v Olomouci

Sutinový výběrový trénink s HZS ČR v Olomouci

Dne 26.7.2022 Svaz záchranných brigád kynologů ČR spolu s HZS ČR zorganizoval výběrový trénink, který byl určený nejen pro atestované psovody ale i pro psovody na sutinový atest se připravující (i zatím nepřihlášené). Společného tréninku se zúčastnilo 8 členů naší brigády. Nechceme naříkat, že nám pro trénink chybí klasická sutina a potom vynechat takovou příležitost čerstvé sutiny.

Vloženo: 29.07.2022
Záchranné práce ve vodě spolu s Vodní záchranná služba ČČK Slezská Harta

Záchranné práce ve vodě spolu s Vodní záchranná služba ČČK Slezská Harta

Když sutina pálí do tlapek a v lese je neskutečný hic, tak je nejlepší jít k vodě…a do vody. Neděle 24.7.2022 byla pro naši brigádu ve znamení záchranných prací ve vodě spolu s Vodní záchranná služba ČČK Slezská Harta, pobočný spolek. Dopoledne jsme strávili na základně VZS, kde nám jejich členové představili svoji práci, seznámili nás s povinnostmi při službě vodního záchranáře, s jejich výbavou a v neposlední řadě jsme se dozvěděli spoustu zajímavosti o vodním díle Slezská Harta.

Vloženo: 28.07.2022 | ... číst více ...
Ukázky prací mladým adeptům jezdectví

Ukázky prací mladým adeptům jezdectví

Psovodi a jezdci na koních? Proč ne. 18.7.2022 psovodi naší brigády ukázali mladým adeptům jezdectví co naši psí parťáci dovedou....a že toho není málo. Poslušnost, zdravověda ,psí triky i informace dětem jak se k pejskům chovat. Krásně strávené odpoledne... Děkujeme

Vloženo: 21.07.2022
Sutinového soustředění na Londonce 3.7.-10.7.2022

Sutinového soustředění na Londonce 3.7.-10.7.2022

V týdnu 3.7.-10.7.2022 se někteří naši členové zúčastnili sutinového soustředění na Londonce u Suchdola na Lužnicí. Během týdne jsme zvládli nejen trénink na sutinách, ale i práci s mapami a orientaci v terénu, zdravovědu, zvládli ukázky pro místní dětský tábor a především absolvovali Národní zkoušky dle Mezinárodního zkušebního řádu, kde všichni naši členové uspěli.. Náročný, ale super týden.

Vloženo: 18.07.2022
Symbolické předávání šeků

Symbolické předávání šeků

V úterý 26.6.2022 proběhlo v Ostravě symbolické předávání šeků všem, kteří uspěli v MINIGRANTECH Nadačního fondu Veolia. My jsme přebírali finanční dar na ochranné oděvy pro kynology. Děkujeme! Bylo úžasné vidět tolik skvělých projektů, za kterými stojí úžasní lidé a mnoha způsoby zlepšují život lidem kolem nás!

Vloženo: 01.07.2022
Mezinárodní meeting záchranných psů 2022

Mezinárodní meeting záchranných psů 2022

O víkendu 29.4-1.5.2022 se konal praktický závod tříčlenných družstev pod taktovkou Kynologické záchranné jednotky ČR. Členy našeho družstva ZBK MSK byla Pája Wlochová a Gree Ostraryka “Gree”, Andrea Wlochová a Atlantis Mystery of Silesia “Hippi”, David Krejčiřík a Carino Altája “Prďák. Byl to pro nás všechny první závod na jehož startu jsme se postavili vedle mnohem zkušenějších a atestovaných týmu. My si dali za úkol užít si tento závod a nasbírat nové zkušenosti. Obojí se nám myslím povedlo splnit na 100 %. V pátek po příjezdu probíhalo losování, kde jsme si vylosovali číslo 6 se začátkem v 10:15. Poté následovala volná zábava a pokec s přáteli.

Vloženo: 05.05.2022 | ... číst více ...
Prověrky praktického nasazení - sutiny 2022

Prověrky praktického nasazení - sutiny 2022

V termínu 29.4.-1.5.2022 proběhlo v Ralsku - Mimoni soustředění psovodů a prověrky praktického nasazení - sutiny, pořádané SZBK ČR. Hlavním lektorem a zkušebním komisařem byl vrchní komisař ve společnosti Hasičský záchranný sbor ČR por. Mgr. Petr Klega. Úspěšné ukončení této prověrky je jednou ze dvou možností, jak postoupit k Atestům Ministerstva vnitra ve specializaci sutin. Kdo se může takovéto prověrky zúčastnit? Žadatelé musí splňovat všechny dané podmínky, musí být přezkoušeni odbornou kynologickou komisí a být připravení k absolvování atestačních zkoušek. Soustředění bylo třídenní, kdy přezkoušení probíhalo hned v pátek a to reálným povoláním k dennímu a poté nočnímu prohledávání sutiny. Terény byly postavené dle zkušeností z praxe, která je někdy závratně daleko od našich modelových situací na tréninku. O tom se přesvědčili všichni zúčastnění.

Vloženo: 05.05.2022 | ... číst více ...
Víkendové sutinové soustředění - Londonka 22-24.4.2022

Víkendové sutinové soustředění - Londonka 22-24.4.2022

Rapšach-Londonka 22-24.4.2022 pohledem člena ZBK MSK Libora Skýpaly a objektivem fotografky Kateřina Filákové. Známe mnoho různých významných dnů v kalendáři, které každý rok pravidelně slavíme a Mezinárodní den záchranných psů rozhodně patří mezi ně. Každoročně připadá právě na 28. dubna a oslavuje záchranářské psy, s nimi i jejich psovody a všechny ostatní, kteří se na jejich výcviku podílejí. V dnešní zrychlené a občas nepřehledné době jsou právě takoví pracanti pro společnost potřební. Proto i členové Záchranné brigády kynologů Moravskoslezského kraje spolu s psovody Barking Dogs tento svátek vyrazili oslavit jak jinak než tréninkem. Tentokrát jsme využili možnost víkendového pobytu na Londonce v Rapšachu.

Vloženo: 05.05.2022 | ... číst více ...
Ukázky pro mladé hasiče z SDH Klimkovice

Ukázky pro mladé hasiče z SDH Klimkovice

Dne 26.3.2022 jsme navštívili mladé hasiče z SDH Klimkovice a uspořádali jim ukázku činnosti naší brigády i s našimi čtyřnohými kamarády. Nejprve se dozvěděli, jak se takový psovod a jeho pes cvičí. Co vše se musí naučit a kde pak může být se svými zkušenostmi užitečný. Ukázali jsem jim jak pejsci zdolávají překážky. Vyzkoušeli si jaké to je být nalezen a vyštěkán pejskem. Nakonec, z čeho měli největší radost bylo vyzkoušet si zavěšení v psím postroji, stejně jako naši pejsci, když s nimi trénujeme slaňování. Věříme, že to bylo pro děti zpestření v rámci jejich hasičského výcviku.

Vloženo: 28.03.2022