Aktuality

Víkendový výcvik na Rusavě 11.-13.3.2022

Víkendový výcvik na Rusavě 11.-13.3.2022

Ve dnech 11.-13.3.2022 proběhl víkendový trénink plošného vyhledávání na Rusavě v Hostýnských vrších. Tréninku se zúčastnili jak zkušení psovodi, tak noví čekatelé, kteří se teprve se záchranařinou seznamují a měli tak možnost zjistit co jeden z mnoha takový tréninků obnáší. Jako zpestření jsme všem připravili lanovku pro naše čtyřnohé parťáky.

Vloženo: 13.03.2022
Trénink s GPS navigací

Trénink s GPS navigací

V neděli 20.2.2022 proběhl trénink na orientaci v terénu pomocí GPS zařízení. Délka trasy cca 10 km. Doprovod jim dělali jejich čtyřnozí kamarádi. Všichni dorazili v pořádku do cíle a nikdo se neztratil :-)

Vloženo: 23.02.2022
Reportáž POLAR TV

Reportáž POLAR TV

Televize POLAR natočila reportáž o naši brigádě při tréninku začínajících psů u Karvinského moře.

Vloženo: 28.01.2022 | ... číst více ...
GRATULUJEME !!!

GRATULUJEME !!!

Dne 16.10.2021 složil Libor Juřík s fenkou BOC Mokka Slezský Hrádek / Jessie / atesty Ministerstva vnitra: specializace-Plochy. Moc Liborovi gratulujeme, cesta ke splnění atestu byla dlouhá, ale povedlo se. Tímto má naše brigáda po dlouhé době opět atestovaného psovoda a my Liborovi přejeme zejména zdraví oběma a chuť do další práce.

Za ZBK MSK člen výboru Radmila Dofková

Vloženo: 10.11.2021
MEMORIÁL OLDY DVOROKA 22.-23.10.2021

MEMORIÁL OLDY DVOROKA 22.-23.10.2021

Olda Dvorok byl zakladatel záchranné brigády kynologů na severní Moravě a na jeho počest již proběhla řada ročníků závodu. Letošní soutěž jsme se rozhodli uspořádat jako praktický závod záchranných týmů. Závodu se účastnilo 8 týmů – v každém z nich pak dva psovodi a dva psi. Závod byl koncipován jako praktický, tzn. vycházel z reálných situací, které mohou nastat při pátrání po pohřešovaných osobách – práce v neznámém terénu....

Vloženo: 09.11.2021 | ... číst více ...
Sutinové cvičení v Kaznějově

Sutinové cvičení v Kaznějově

Ve dnech 25. - 26.9.2021 se členové naší brigády společně se členy SIRIUS a členy Zlínské brigády zúčastnili sutinového cvičení na jedné z nejnáročnějších sutin v ČR v Kaznějově. Těžký terén, velmi teplé počasí a denní i noční práce prověřili práci psů i psovodů , zejména těch, kteří mají před sutinovým atestem Ministerstva vnitra či sutinovou prověrkou ZBK ČR. Pro příští rok plánujeme tuto sutinu využít opět, a přes finanční náročnost i na delší dobu výcviku.

Vloženo: 30.09.2021
Týdenní výcvik sutinového a plošného vyhledávání osob na Spáleništi 2021

Týdenní výcvik sutinového a plošného vyhledávání osob na Spáleništi 2021

ZBKMSK společně s psovody ZBKZLK a Barking dogs absolvovali na konci letních prázdnin týdenní soustředění na výcvikové základně Spáleniště na Šumavě. Program se nesl v duchu náročných tréninků. Psovodi  trénovali práci v sutině, na vodě i v plochách. V ploše týmy absolvovaly hledání v sektorech i dlouhou avizaci. Nechybělo ani slaňování. Večery pak byly nabité vzděláváním psovodů. Byly připraveny přednášky o šíření pachu, práce s cadavery, topografie a práce s mapami a GPS, přednáška o PPJ, a také zdravověda a PP člověka i psa. Tímto bychom chtěli poděkovat Lukášovi Mařicovi, Michalovi Kapcalovi, Zuzce Hrubešové, Liborovi Skýpalovi a Petře Juříkové, že si pro nás tyto přednášky připravili. Zároveň děkujeme  za organizaci výcvikového týdne Radce Dofkové. 

Věříme, že jsme zase vylepšili sehranost a kvalitu práce týmů psovod a pes , a těšíme se zase na příště. 

Za ZBKMSK Libor Juřík

Vloženo: 02.09.2021
Ukázky pro dětský tábor 2021

Ukázky pro dětský tábor 2021

Ve dnech 19.7. a 9.8.2021 jsme byli požádání o ukázky pro dětský příměstský letní tábor Kunín. Ukázky byly zaměřeny na poslušnost, zdravovědu, slaňování, vodní záchranářství, povídání o pejscích a praktické cvičení, kdy děti figurovaly. Dále si děti mohly vyzkoušet, jak se cítí pejsci v postroji, když slaňují. Dětem se to moc líbilo.

Vloženo: 17.08.2021
Polsko 5.8.2021 - transport vrtulníkem

Polsko 5.8.2021 - transport vrtulníkem

Dne 5.8.2021 jsme měli možnost se zúčastnit mezinárodního tréninku s kynology záchranáři. Tentokrát jsme se posunuli zase o level výše. Po úvodním školení před letem jsme za hustého deště a výrazného větru absolvovali dvojnásobný transport (psovod, pes) vrtulníkem na místo stavební katastrofy.  Po přistání jsme nastoupili k pátrání po osobě zavalené sutí. Toto cvičení bylo zaměřeno hlavně na prověření odolnosti nervové soustavy psa i psovoda při záchranných operacích, které následují po letecké přepravě na místo neštěstí. Cvičení se zúčastnilo 25 polských, německých a českých záchranných týmů. Tímto bychom chtěli poděkovat Jezry Herma - psieEgo.pl a Wiesław Jastrzębski, že nám umožnili se tohoto tréninku účastnit.

Vloženo: 06.08.2021
Sutinový výcvik v Kaznějově

Sutinový výcvik v Kaznějově

Ve dnech 5.-6.9.2020 se naše brigáda společně se Sirius a ZKT zúčastnila sutinového tréninku v Kazněnojově u Plzně. Jde o největší sutinový trenažer v ČR. Trénink byl zaměřen převážně na pohyb po sutině, ovladatelnost psa, vysílání psa do útrob sutin a jeho samostatnost v prohledávání sutiny. Jsme velice rádi, že jsme mohli na této sutině trénovat. Je škoda, že něco takového nemáme na Moravě.

Vloženo: 07.09.2020