Aktuality

MEMORIÁL OLDY DVOROKA 22.-23.10.2021

Olda Dvorok byl zakladatel záchranné brigády kynologů na severní Moravě a na jeho počest již proběhla řada ročníků závodu. Letošní soutěž jsme se rozhodli uspořádat jako praktický závod záchranných týmů.

Závodu se účastnilo 8 týmů – v každém z nich pak dva psovodi a dva psi. Závod byl koncipován jako praktický, tzn. vycházel z reálných situací, které mohou nastat při pátrání po pohřešovaných osobách – práce v neznámém terénu, v noci, nutnost použití mapy či GPS, přeprava čtyřkolkou do terénu, nezbytnost první pomoci, komunikace vysílačkami, slaňování, ověření fyzické kondice psovodů i psů.

Závod proběhl v krásném areálu bývalé raketové základy a v areálu Minipivovaru Slezan v Leskovci – Březová, v okrese Opava, a to za ideálního podzimního počasí (jasno, mírně větrno a chladno).

Náročnost závodu byla vysoká, což se projevilo i na počtu nálezů některých týmů, orientace v terénu pak působila týmům mnohdy časové komplikace, terén byl plný starých budov, bunkrů, značně zarostlý a nepřehledný, což skutečně prověřilo práci všech závodníků a jejich psích parťáků. Nicméně všichni závod dokončili, a dle ohlasů závodníků byla koncepce závodu a jeho realizace pro kynologické týmy velmi přínosná a poutavá.

Rádi bychom poděkovali nejen závodníkům, ale především sponzorům, bez jejichž přispění bychom nemohli závod uskutečnit. Velké díky patří i všem, kteří se na přípravě a organizaci podíleli.

Co říct nakonec? Snad jen „Tak zase za rok přátelé, na jubilejním 50. ročníku Memoriálu.“

Hlavními sponzory závodu byli:

 

Vloženo 09.11.2021