Záchranná brigáda kynologů Moravskoslezského kraje vznikla z II. Československé brigády, kterou založil p. Olda Dvorok 8.9. 1972. Jsme součástí Svazu záchranných brigád kynologů ČR a zabýváme se záchrannými pracemi pomocí speciálně vycvičených psů.

Cílem naší práce je kvalitně připravit psovody a psy pro záchranu lidského života.
Podstatou výcviku je dokonalá souhra s našim čtyřnohým parťákem a naučit ho využívat svůj výjimečný čich v situacích, které jsou i přes veškerou moderní technologii za hranicí lidských možností.

V současnosti jsme parta 25 lidí, které spojují společné hodnoty a to láska ke psům a touha pomoci lidem v nouzi.

Těžištěm našeho výcviku je především vyhledávání osob zatoulaných a ztracených v nepřístupných terénech, většinou dětí nebo starších osob a vyhledávání zavalených osob v sutinách nejrozmanitějšího druhu. V našich podmínkách se převážně jedná o prohledávání zřícených rodinných domů po výbuchu plynu, sesutých staveb, likvidace nejrůznějších továrních havárií apod.

Naši psi mají vyrovnanou povahu, přirozenou ochotu k práci, pevné nervy, předpoklad dobrých čichových schopností a vysokou toleranci vůči lidem a ostatním psům.

Velmi rádi přivítáme mezi sebou každého vážného zájemce s jeho čtyřnohým kamarádem, který se chce věnovat záchranné kynologii.

Hlavní partneři ZBK MSK