Teoretický a praktický trénink orientace v terénu

Naši psovodi se pečlivě připravují nejen se psy, ale také samostatně a nedílnou součástí přípravy je dobrá orientace v terénu s pomocí mapy a buzoly.
První kolo praktického i teoretického tréninku proběhlo v březnu pod vedením Ondry Vidličky. 
Děkujeme za přípravu i školení první části našich psovodů a těšíme se na další kolo.

Ukázky práce ZBK MSK v Mateřské školce Kunín

Ve středu 5.dubna se psovodi ZBK MSK vydali na návštěvu dětí z Mateřské školy v Kuníně aby dětem z blízka ukázali, jak se svými psími parťáky pracují. 
Děti si vyzkoušeli jaké to je, když je záchranářský pes najde, jak se pejsci cítí ve slaňovacím postroji, jak ošetřit zraněného psa a také práci s čichovým pexesem. Naši psovodi také odpověděli na otázky, jak probíhá vyhledávání osob, nebo samotný trénink záchranářských psů.
Děkujeme za pozvání a všem psovodům za účast a pomoc.

ZBK MSK se účastnila krajského IMZ služby kriminální policie

Dne 27.2.2023 byla naše brigáda pozvána Policií ČR k účasti na krajském Instruktážně metodickém zaměstnání /IMZ/ služby kriminální policie, se zaměřením na problematiku pátrání po pohřešovaných osobách.

Děkujeme firmě Hyundai

Děkujeme firmě Hyundai za podporu Záchranné brigády kynologů Moravskoslezského kraje. Podpořila nás grantem na zakoupení GPS Garmin Alpha 200.

Děkujeme Nadačnímu fondu Veolia

Děkujeme Nadačnímu fondu Veolia a.s. za grant na ochranné oděvy pro kynology Záchranné brigády kynologů Moravskoslezského kraje.

Gratulujeme Júlii

Dne 26.5.2022 složila Júlia Bukovinská se svou BOC Ackey Reesheja (Alef) atesty Ministerstva vnitra – specializace PLOCHY.

Výroční Memoriál Oldy Dvoroka - praktický závod záchranných týmů 2022

Tak jako loňský rok, tak i letos jsme připravili praktický závod pro záchranné psy. Pro tento rok byl tento závod jubilejní.

Gratulujeme Martině !!!

Dne 11.5.2022 složila Martina Dostálová se svou šeltii Agis Simple Elegance atesty Ministerstva vnitra – specializace PLOCHY.

Ostrý zásah - pátrání po 71 letém polském houbaři

Dne 7.10.2022 v odpoledních hodinách se náš atestovaný psovod Libor Juřík, který je zároveň členem CZECH SAR Team byl pod touto organizaci povolán k zásahu na žádost Polské policie po 71 letém polském houbaři.

Děkujeme Český rozhlas Zlín za prostor ve vysílání, těšíme se na MOD 2022

Hosty Českého rozhlasu Zlín byli Petra Juříková a Libor Skýpala, členové Záchranné brigády kynologů Moravskoslezského kraje. Do studia přišli i se svými záchranářskými psy: border kolií a zlatým retrívrem. Poslechněte si celý rozhovor.

Výroční Memoriál Oldy Dvoroka - praktický závod záchranných psů 2022

Dne 28. - 30.10.2022 pořádáme praktický závod záchranných psů k 50. výročí založení naší kynologické brigády.

Cvičení v prostorách firmy GOSTEEL

Poslední zářijová neděle 25.9.2022 mimo jiné patřila nácviku bezpečnostního zásahu v prostorách firmy GOSTEEL a.s..

IMZ sutiny 2022

V bývalém vojenském prostoru v Ralsku ve dnech 7.-11.9.2022 proběhlo Instrukčně metodické zaměstnání - ve specializaci sutiny /IMZ/, kterého se zúčastnila jedna naše členka.

Spáleniště - podzim 2022

Jako každým rokem na přelomu léta a podzimu, tak i letos proběhlo soustředění naší brigády ve výcvikovém centru SZBK ČR Spáleniště na Šumavě.

Slavíme 50 let !!!

Přesně 8.zaří v roce 1972 p. Olda Dvorok založil II. Československou brigádu, ze které později vznikla Záchranná brigáda kynologů Moravskoslezského kraje.

Sutinový výběrový trénink s HZS ČR v Olomouci

Dne 26.7.2022 Svaz záchranných brigád kynologů ČR spolu s HZS ČR zorganizoval výběrový trénink

Záchranné práce ve vodě spolu s Vodní záchranná služba ČČK Slezská Harta

Když sutina pálí do tlapek a v lese je neskutečný hic, tak je nejlepší jít k vodě… a do vody.

Ukázky prací mladým adeptům jezdectví

Psovodi a jezdci na koních? Proč ne. 18.7.2022 psovodi naší brigády ukázali mladým adeptům jezdectví co naši psí parťáci dovedou.

Podzimní Sutinového soustředění na Londonce 2022

V týdnu 3.7.-10.7.2022 se někteří naši členové zúčastnili sutinového soustředění na Londonce u Suchdola na Lužnicí.

Symbolické předávání šeků 2022

V úterý 26.6.2022 proběhlo v Ostravě symbolické předávání šeků všem, kteří uspěli v MINIGRANTECH Nadačního fondu Veolia.

Hlavní partneři