MOD 2023

Letošní praktický závod Memoriál Oldy Dvoroka se konal v krásné krajině břidlice, která se se závodníky rozhodně nemazlila. Terén v okolí Vítkov - Kružberk dal závodníkům zabrat. Záchranné týmy se musely poprat s náročnými úkoly, vyhledáváním osob v plochách jak behěm dne, tak v průběhu noci a dvoučlenné týmy si vyzkoušely také vyhledávání a záchranné práce v sutinách.

Zachraň se kdo můžeš

Měli jsme neopakovatelnou příležitost se zapojit do natáčení populárního pořadu "Zachraň se, kdo můžeš“, kde naše Záchranná brigáda kynologů Moravskoslezského kraje předvedla se svými šikovnými a poslušnými čtyřnohými pomocníky nejen jejich schopnosti...

Třídenní praktický výcvik na Lysé hoře 2023

Proběhl třídenní praktický výcvik na Lysé hoře. Trénink byl zaměřen na práci s tištěnou mapou, GPS, vyhledávání pohřešovaných osob v kopcovitých terénech a značení nestandardní situací.

Ukázka výcviku záchranářských psů v ZŠ U Haldy

Dne 24.10.2023 proběhla ukázka výcviku záchranářských psů v ZŠ U Haldy. Tyhle ukázky byly speciální v tom, že se v téhle škole vzdělávají děti s poruchami chovaní a mentálním postižením.

Memoriál Oldy Dvoroka 2023

Každoroční praktický závod záchranných týmů Memoriál Oldy Dvoroka se letos bude konat ve dnech 20. - 22. 10. 2023. Těšíme se na vás i vaše záchranářské parťáky.

Bližší informace a registraci k závodu naleznete zde.

Ukázky na dětském táboru v Podolí

Dne 11.7.2023 jsme udělali ukázky pro děti na dětském táboru v Podolí. Představili jsem dětem naši brigádu, udělali ukázku poslušnosti, předvedli nějaké psí triky. Seznámili je s pomůckami se kterými pracujeme jako GPS, vysílačky, které si mohli taky vyzkoušet. Poté nastoupila zdravověda jak člověka, tak i psa. Děti si mohli vyzkoušet obvázat sebe navzájem a samozřejmě i pejska. Po zdravovědě následovaly ukázky vyhledávání, kdy se nám děti schovaly a naši pejsci je museli najít. Na to jsme se přesunuli k lanovým technikám, kde jsem dětem ukázali jak transportovat psy pomocí lana a speciálního postroje, kdy si to také děti mohli vyzkoušet. Nechybělo samozřejmě mazlení s pejsky.

Dětský den v Bartošovicích

Dne 3.6.2023 jsme byli pozvaní obcí Bartošovice udělat na jejich dětském dnu ukázky s našimi pejsky. Na úvod se představila naše brigáda s jednotlivými psovody a pejsky. Následně se předvedla základní poslušnost, vyhledávání a psí triky. Po těchto ukázkách jsme pro všechny měly připravené stanoviště se zdravovědou, lanové techniky a samozřejmě mazlení s pejsky. Věříme, že se naše vystoupení všem líbilo.

Teoretický a praktický trénink orientace v terénu

Naši psovodi se pečlivě připravují nejen se psy, ale také samostatně a nedílnou součástí přípravy je dobrá orientace v terénu s pomocí mapy a buzoly.
První kolo praktického i teoretického tréninku proběhlo v březnu pod vedením Ondry Vidličky. 
Děkujeme za přípravu i školení první části našich psovodů a těšíme se na další kolo.

Ukázky práce ZBK MSK v Mateřské školce Kunín

Ve středu 5.dubna se psovodi ZBK MSK vydali na návštěvu dětí z Mateřské školy v Kuníně aby dětem z blízka ukázali, jak se svými psími parťáky pracují. 
Děti si vyzkoušeli jaké to je, když je záchranářský pes najde, jak se pejsci cítí ve slaňovacím postroji, jak ošetřit zraněného psa a také práci s čichovým pexesem. Naši psovodi také odpověděli na otázky, jak probíhá vyhledávání osob, nebo samotný trénink záchranářských psů.
Děkujeme za pozvání a všem psovodům za účast a pomoc.

ZBK MSK se účastnila krajského IMZ služby kriminální policie

Dne 27.2.2023 byla naše brigáda pozvána Policií ČR k účasti na krajském Instruktážně metodickém zaměstnání /IMZ/ služby kriminální policie, se zaměřením na problematiku pátrání po pohřešovaných osobách.

Děkujeme firmě Hyundai

Děkujeme firmě Hyundai za podporu Záchranné brigády kynologů Moravskoslezského kraje. Podpořila nás grantem na zakoupení GPS Garmin Alpha 200.

Děkujeme Nadačnímu fondu Veolia

Děkujeme Nadačnímu fondu Veolia a.s. za grant na ochranné oděvy pro kynology Záchranné brigády kynologů Moravskoslezského kraje.

Gratulujeme Júlii

Dne 26.5.2022 složila Júlia Bukovinská se svou BOC Ackey Reesheja (Alef) atesty Ministerstva vnitra – specializace PLOCHY.

Výroční Memoriál Oldy Dvoroka - praktický závod záchranných týmů 2022

Tak jako loňský rok, tak i letos jsme připravili praktický závod pro záchranné psy. Pro tento rok byl tento závod jubilejní.

Gratulujeme Martině !!!

Dne 11.5.2022 složila Martina Dostálová se svou šeltii Agis Simple Elegance atesty Ministerstva vnitra – specializace PLOCHY.

Ostrý zásah - pátrání po 71 letém polském houbaři

Dne 7.10.2022 v odpoledních hodinách se náš atestovaný psovod Libor Juřík, který je zároveň členem CZECH SAR Team byl pod touto organizaci povolán k zásahu na žádost Polské policie po 71 letém polském houbaři.

Děkujeme Český rozhlas Zlín za prostor ve vysílání, těšíme se na MOD 2022

Hosty Českého rozhlasu Zlín byli Petra Juříková a Libor Skýpala, členové Záchranné brigády kynologů Moravskoslezského kraje. Do studia přišli i se svými záchranářskými psy: border kolií a zlatým retrívrem. Poslechněte si celý rozhovor.

Výroční Memoriál Oldy Dvoroka - praktický závod záchranných psů 2022

Dne 28. - 30.10.2022 pořádáme praktický závod záchranných psů k 50. výročí založení naší kynologické brigády.

Cvičení v prostorách firmy GOSTEEL

Poslední zářijová neděle 25.9.2022 mimo jiné patřila nácviku bezpečnostního zásahu v prostorách firmy GOSTEEL a.s..

Hlavní partneři ZBK MSK